• Or Lev-Ari

Power Couple: Hugo Boss "Le Scent" For Him & Her


אתם לא באמת צריכים סיבה מיוחדת להתאים את הבושם לזה של בן הזוג, אבל תסכימו איתי שיש משהו רומנטי בבחירת ריחות תואמים - מאין סוד שרק שניכם תדעו; לפי כוונת המשורר כשאתם ביחד זה החיבור האולטימטיבי: שני ריחות שמתמזגים בהרמוניה מושלמת, אבל גם כשכל אחד מכם בנפרד, משהו עדיין מחבר אתכם זה לזה. קיצ׳י? תחליטו כבר אתם... חוצמזה, שזה גם התירוץ המושלם לפנק את עצמך יחד עם המתנה לבן או בת הזוג לפני שממריאים. לאחרונה השיק בית האופנה הגרמני הוגו בוס גרסה מחודשת לצמד הבשמים לו ולה הנקרא ״דה סנט״ (׳הניחוח׳) אליהם נחשפתי כשביקרתי בעמדת הפופ-אפ של המותג בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון בשבוע שעבר. אז למה בעצם להשיק בשמים תואמים והאם יש לזה בכלל סיבה מדעית? בואו נגלה ביחד.

קצת היסטוריה: ממותג מצעים והלבשה תחתונה למותג על: בשנת 1924 ייסד הוגו פרדיננד בוס בית אופנה הנושא את שמו בעיר מצינגן שבדרום גרמניה לאחר שירש את עסק המצעים וההלבשה התחתונה מאביו. זו לא הייתה תקופה טובה כל כך לפתוח עסקים חדשים, אבל בוס היה נחוש. במפעל שהקים ייצר בגדי עבודה, בגדי ספורט ומעילים. עם התבססות המותג ופריחתו בשנים שלאחר מכן כשם נרדף לחייטות עילית, הוגו בוס נפטר בפתאומיות (ב -1948) ובית האופנה עבר לידי חתנו יוכן הולי. תחילה החברה ייצרה מדים לשוטרים ודוורים ובשנות ה-50 החלה לייצר חליפות גברים, אחד הפריטים הכי מזוהים עם המותג היום.

בית האופנה נוסד בעיצומו של משבר כלכלי בשנת 1924.


ב-1967 עברה החברה לידי הבנים של יוכן שהחליטו למתג אותה מחדש. בין היתר, מיצבו את עצמם כחברת יוקרה והחליטו לשנות את השם ל"בוס". דיי במהרה הפך המותג לאוטוריטה בתחום חליפות היוקרה לגברים וזאת בזכות טכניקות החייטות הייחודיות אשר מאפיינות את בוס והפכו לשם דבר. במרוצת השנים התרחב המותג ופתח חנויות בכל רחבי העולם.

קמפיין חליפות הגברים של הוגו בוס - רלוונטי גם היום.


ליין בישום ראשון לגבר ולאישה: בשנות ה80 החליט המותג להציע לג׳נטלמנים שפקדו את חנויותיו אלמנט נוסף להשלמת המראה המוקפד, ניחוח בהשראת חליפות היוקרה שיקרא ״בוס נאמבר וואן״. הבושם במהרה הפך להצלחה עולמית כשעד שנות ה90 כבר החזיק המותג בליין בישום משגשג לגברים. בשנת 95 השיק המותג את הבושם הספורטיבי הראשון לגבר: ״הוגו״, הבושם זכה להצלחה רבה והמיתוס אומר שהנשים כל כך אהבו את הריח על הגברים שרכשו אותו לעצמם. כתוצאה מכך החליט המותג להשיק את הבושם הראשון לאישה שיהיה בעל תווים דומים ומשלימים לזה של הגבר ״הוגו וומן״. כך נוצרה סדרת הבישום הראשונה של המותג לו ולה.

הוגו והוגו וומן: סדרת הבישום הראשונה של המותג לו ולה.


המדע מאחורי סדרות בישום תואמות לגבר ולאישה: אנחנו כבר יודעים שחוש הריח הוא אחד מהגורמים המרכזיים למשיכה בין בני זוג, אבל האם ידעתם שיש מדע שלם שכולו מוקדש למציאת תווי בושם אשר מחמיאים זה לזה, משלימים זה את זה, וגורמים למשיכת הפרטנר בעת מפגש בין תווי הבושם התואם? את זאת, מותגי בישום גילו כבר מזמן ואם חשבתם שבשמים לו ולה זה רק קלישאה מכירתית, תחשבו מסלול מחדש. סדרת הבישום לגבר ולאישה ״דה סנט״ מבית הוגו בוס מכילה מגוון ריחות כשכל צמד מתאים בשלמות ומחמיא זה לזה. כך, ממש כמו שרואים בוידיאו שמלווה את הקמפיין, בעת חיבור בין הבשמים (במקרה שלנו הפרזנטורים) נוצר חיבור עוצמתי וסוחף בין השניים.

ג׳ייקוב אלורדי (אופוריה) ולאורה הארייר (ספיידר מן) הפרזנטורים הנוכחיים של סדרת ״דה סנט״.

סדרת הבישום ״דה סנט״ ועמדת הפופ-אפ בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון: סדרת הבישום ״דה סנט״ מבית הוגו בוס הושקה בסערה בשנת 2015 וזכתה להצלחה עולמית רבה עם מגוון פרזנטורים מפורסמים. כיום, מונה הסדרה מעל ארבעה ריחות לו ולה, כשהשנה הושק הצמד הוגו בוס ״דה סנט - לה פרפום״. המותג מתאר את צמד הניחוחות כפרשנות מחודשת לבשמי הוגו בוס המקוריים ומספר שנעשה שימוש בפורמולות הבישום המיוחדות ביותר בהן השתמש המותג אי פעם.

סדרת הבישום ״דה סנט״ ועמדת הפופ-אפ בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון.


הוגו בוס ״דה סנט - לה פרפום״ לגבר: את הוגו בוס ״דה סנט״ לגבר פיתח ברונו ג׳ובאנוביק שאחראי לכמה מהבשמים הנמכרים ביותר בעולם, אם תבצעו חיפוש קצר תחת השם שלו בגוגל אתם תבינו על מה אני מדבר. עוד לפני שהרחתי את הריח מבחינתי זו הייתה התחלה טובה כי כבר ידעתי כמו שאומרים... ״יש על מי לסמוך!״ הבושם לגבר נפתח עם חתימה של תווי עור ואמבר, אבל מהר מאוד מקבלים טוויסט דיי רענן מכיוון תווי הגי׳נגר ושורש המנינקה. ברונו סיפר באחד מהראיונות שקראתי; כי מה שהנחה אותו ביצירת הבושם הוא מורשת הפיתוי ואומנות הפיתוי ולכן ביצע שימוש בתווים חמים בצירוף שורש המנינקה שידוע בתרבות האפריקאית ״כמעורר חשק״. עד פה נשמע מבטיח. בעת ההתזה על העור הוא הרגיש מושלם, חם אבל מספיק רענן גם לעונת הקיץ. מבחינת ביצועים גם כאן נרשמה הצלחה, עמידות איתנה של 7-9 שעות. גם הפעם ברונו מספק את הסחורה עם הגרסה החדשה בסדרת ״דה סנט - לה פרפום״.

מתוך ביקור בעמדת הפופ-אפ של הוגו בוס בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון.


הוגו בוס ״דה סנט - לה פרפום״ לאישה: את הגרסה הנשית לבושם פיתחה האמנית לואיז טרנר. יש משהו מעניין בעניי בבחירת אמני בישום שונים בעת פיתוח של בשמים מאותה הסדרה. לדעתי זה מאפשר מנעד רחב יותר של גיוון ויצירתיות וזה בהחלט מה שקיבלנו כאן. מה שעוד יותר אהבתי זה את היכולת ליצור חיבור מוצלח ואחיד בין שני ניחוחות שפותחו על ידי בשמים שונים. הבושם נפתח עם תווים של אפרסק, שמנת, דבש וקפה. עד פה וואו, לכל אלה מצטרף וניל ממדגסקר בתווי הבסיס שמאחד ומעדן דווקא את כל התווים ליצירה אחת חושנית. הוא אינו מתוק מידי כפי שעלול להשתמע מהתווים, ואני אהבתי ואפילו מאוד.

תווים של אפרסק, שמנת, דבש וקפה: מתוך ביקור בעמדת הפופ-אפ בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון.


סוף דבר: הפכים נמשכים? למרות שונותם של שני הבשמים מבחינת מרכיבים וריח הם משלימים ומאזנים זה את זה ממש כמו זוג אמיתי. הרי איך אומר המשפט הידוע: הפכים נמשכים. סדרת הבישום ״דה סנט״ מבית הוגו בוס לגבר ולאישה מבחינתי מהווה הרבה מעבר לבושם או ריח, היא בעצם היכולת הפיזית להיות ״פאוור קאפל״ ולהרגיש קירבה ואינטימיות כשאתם ביחד אבל בעיקר כשאתם לחוד. (אגב, כל אחד מהם נפלא ומעולה גם בזכות עצמו). חוצמזה, שאם אהבתם את אחת הגרסאות - כבר לא צריך לשבור את הראש כשבוחרים מתנה מהדיוטי לבן או בת הזוג. אז בפעם הבאה שאתם טסים לחו״ל אל תשכחו לבקר בעמדת הפופ-אפ של הוגו בוס - ״דה סנט״ בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון. כמו תמיד זמין לכל השאלות שלכם במייל, באינסטאגרם ובפייסבוק.0 comments