• Or Lev-Ari

Helena Rubinstein - The Invention Of Beauty

הלנה רובינשטיין היא סיפור הצלחה נשי יהודי; בתקופה שבה כל הסיכויים עמדו כנגדה וביטויים כמו ״סלף מייד״ או ״העצמה נשית״ היו מהפכניים, היא פרצה את גבולות החברה ונכנסה לעולם העסקים כשהקימה עסק למוצרי קוסמטיקה משלה במלבורן של תחילת המאה ה-19. כיום הלנה רובינשטיין היא אימפריית ביוטי משגשגת ושם נרדף לשלמות בעולם הקוסמטיקה המקצועית, יש שאומרים שהיא אף המציאה את תחום הביוטי. לפני כשבועיים התכנסנו הבלוגרים והסלבריטאים המשפיעים ביותר בעולם הביוטי בישראל, במלון הנורמן בתל אביב כדי לחגוג את ״העליה״ המחודשת של הלנה רובינשטיין לדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון. כל הפרטים על המותג, האירוע וגם ראיון קצר עם סבתא שלי - טינה לב-ארי בכתבה.


יש האומרים כי הלנה רובינשטיין המציאה את תחום היופי כפי שמוכר לנו כיוםהלנה רובינשטיין - חייה המוקדמים והמעבר לאוסטרליה:


הלנה רובינשטיין נולדה בקרקוב שבפולין בשנת 1870 למשפחה בת 9 נפשות כשהדמות המרכזית בחייה הייתה אמא - ממנה שאבה את האהבה לעולם הקוסמטיקה והיופי. לאחר שהיגרה למלבורן בשנת 1889 מכיוון שסירבה להינשא לבחור אותו ניסה אביה לשדך לה היא נחשפה לחוגים חברתיים חדשים; שם, אחת הנשים שאלה אותה איך עור הפנים שלה כל כך יפה וזוהר וביקשה ממנה דוגמנית מקרם הפנים בו היא משתמשת. רובינשטיין סיפרה כי את הקרם רקחה באמצעות רופא חבר של המשפחה בקרקוב מתערובת עשבים ותמצית שקדים; לאוסטרליה הביאה עימה 12 צנצנות מאותו קרם אותן חילקה לנשים האוסטרליות שסבלו מנזקי השמש בנדיבות רבה. זמן קצר לאחר אותה שיחה רובינשטיין הבינה את הפוטנציאל העסקי הטמון בקרם שלה, היא לוותה 250 דולר מאחת הנשים שחוו שיפור ניכר בעור בעקבות השימוש בקרם ופתחה סלון טיפולים במלבורן בו מכרה אותו בהצלחה רבה כשבמקביל למדה דרמטלוגיה ותזונה כדי להמשיך ולהתפתח בתחום.


הפכה 250 דולר שלוותה ל - 12 אלף דולר ועסק משגשג תוך מספר שניםממהגרת עניה לגורו בתחום הקוסמטיקה והאיפור:


באוטוביוגרפיה שלה רבינשטיין מספרת כי עבדה 18 שעות ביום ותוך 8 שנים הפכה את אותם 250 הדולר ל-12 אלף דולר. כשסלון הטיפולים במלבורן חווה הצלחה רבה היא שמה את אחת מאחיותיה שהיגרו יחד איתה לאוסטרליה בראש העסק ונסעה בכל רחבי אירופה כדי להתמחות וללמוד שיטות חדשות של טיפול בעור הפנים. באחת מנסיעותיה פגשה עיתונאי אמריקאי שהתאהב בה מספרת רובינשטיין (אדווארד וילאם טיטוס קראו לו) אך היא נאלצה לסרב לו בטענה שהיא עובדת על פיתוח העסק שלה ורק לאחר שתפתח סלון טיפולים בלונדון הם יוכלו להיות ביחד. זמן קצר לאחר מכן פתחה את הסלון המפורסם שלה בלונדון ואוודווארד שקרא על כך נסע ללונדון והציע לה נישואין. השניים התחתנו בטקס צנוע באנגליה בשנת 1908. אדווארד שהפך לבעלה כתב ופרסם את העסק שלה בעיתונות העולמית, ונשים רבות מכל העולם הגיעו אל הסלונים שלה כדי לקבל טיפולים. לאחר שילדה את שני ילדיה בפאריז, פרצה מלחמת העולם ה-1 ובעלה שכנע אותה לעבור לניו יורק שנחשבה לבטוחה.


כתבות על הלנה רובינשטיין קצת לפני אמצע המאה

הלנה רובינשטיין בביתה בפאריז - אהבה אומנות ותרבויות זרותהחיים בארה״ב, הגירושין, הרכישה מחדש של העסק, וההצלחה העולמית:


לאחר שהיגרה לארה״ב עם בעלה רובינשטיין המשיכה לפתח את העסק שלה ופתחה סלונים משגשגים בערים המרכזיות באמריקה; הפרסום הגדול הגיע לאחר שהתברגה לאליטה ההוליוודית ולימדה את השחקניות הכי מפורסות של התקופה את שיטות האיפור שלה. רובינשטיין המשיכה לפתח את העסק שלה בנמרצות, שלחה את ילדיה לפנימיות והזניחה את נישואייה עד שלבסוף בעלה עזב אותה. כדי לנסות ולזכות באדווארד מחדש מכרה את העסק שלה ״לאחים לימהן״ אך זה היה מאוחר מידי - אדווארד התחתן בשנית והיא נותרה לבד. לאחר שפתחה בקמפיין סודי כנגד האחים לימהן המניה של העסק התרסקה והיא רכשה. מהם את העסק בחזרה במחיר נמוך בהרבה ממה ששלמו לה. הלנה הייתה צריכה אנרגיה חדשה ולצורך כך נסעה לשוייץ כדי לחקור שיטות חדשות עבור הסלונים שלה. לאחר כמה שנים חזרה לארה״ב יחד עם השיטות החדשות שלמדה ופיתחה רעיון של יום ספא וטיפוח. רובינשטיין התקבלה באהדה רבה ע״י הקהל האמריקאי והסלונים שלה שגשגו בחזרה בכל העולם.


״אין נשים מכוערות - יש רק נשים עצלניות״ - הלנה רובינשטיין מלמדת נשים באמריקה להתאפרמוצרי הטיפוח של הלנה רובינשטיין - המדע, המחקר, ושיטות הפיתוח המתקדמות בתחום:


מאז ומעולם הלנה רבינשטיין חקרה שיטות פיתוח ומדע מתקדמות אותן תוכל להנגיש ללקוחותיה בסלונים שלה. גם היום, לאחר שנרכשה ע״י תאגיד לוראל פאריז הלנה רובינשטיין מחזיקה במעבדות פיתוח נפרדות וכ-14 מכוני מחקר ברחבי העולם באמצעותן המותג חוקר ומפתח את המוצרים המתקדמים בתחום כדי לשמר את חזונה של המייסדת. ב-2008 שיתף פעולה המותג עם מכון ״להקליניק מונטרו״ אשר נמצא באלפים השוויצרים - מכון המתמחה בטיפוליים וניתוחים פלסטיים-אסטתיים וכן פיתוח של פורמולות למניעת הזדקנות העור. אחד מהפירות של אותו שיתוף פעולה הוצג לנו באירוע וגם ניתן לנו להתנסות וסקירה: קרם ה Re-Plasty Age Recovery החדשני הפועל ממש כמו ״תחבושת ריפוי והגנה״ - מזהה את סימני וחתכי הגיל, ״עוטפת״ ומרפאת אותם.


שיתוף פעולה בין מכון להקליניק מונטרו בשוויץ למעבדות המחקר של הלנה רובינשטייןסדרות נוספות מבית המותג אותן ניתן למצוא בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון:


בנורמן סיפרה לנו מנהלת ההדרכה של HR על 2 סדרות דגל נוספות מבית המותג מתוכן קיבלנו 2 מוצרים המוגדרים על ידי המותג כמוצרי ה - Must Have: הסדרה הראשונה ממנה קיבלנו את סרום ה - SkinMunity היא סדרת ה - "Power Cell" סדרה המתמחה ביצירת מחסום הגנה על העור אשר מגן עליו מפני נזקי הסביבה, מעניקה לעור זוהר ולחות, מונעת קמטים וממצקת את העור. הסדרה השניה מתוכה קיבלנו את סרום ה - ״Deep Renwing Concentrate" היא סדרת ה - ״Prodigy Cellglow" סדרה המתמחה בשיקום ובניה מחדש של שכבות העור כולל שכבת הדרמיס העליונה לצד הבהרה והרגעה של בעיות עור שונות. המשותף לשני הסדרות הוא שימוש בתאי אם של צמחי בר ייחודיים ונדירים כמו למשל פרח האדלווייס - ('לבנבן' בעיברית) אשר גדל על הרי האלפים וידוע כעשיר באנטי אוקסידנטים וויטמינים (יותר מויטמין C) שנלחמים ברדיקלים חופשיים וכבעל תכונות נוגדות הזדקנות, משקמות, מחדשות, מבריאות ומרגיעות לעור הפנים.


פרח האדלווייס הנדיר - סופרסטאר לעור פנים בתחום הקוסמטיקה המקצועיתההיכרות שלי עם הלנה רובינשטיין כילד צעיר בבית סבתא:


פעמים רבות סיפרתי פה בבלוג על הקשר של סבתא שלי לאהבה המיוחדת שיש לי לטיפוח ויופי, עוד כילד צעיר כשהייתי הולך לישון אצלה אחרי ימי כיף בקניון רמת אביב הייתי רואה אותה מבצעת את ״שגרת הביוטי שלה ללילה״, שגרה שהייתה בנויה על טריקים אישיים אבל גם על מוצרים קוסמטיים מהשורה הראשונה בינהם המוצרים של הלנה רובינשטיין; אז הרמתי את הטלפון לסבתא ושאלתי אותה כמה שאלות. סבתא שלי מספרת כי את הלנה רובינשטיין הכירה עוד בימי בית הספר הצרפתי-אנגלי שבו למדה, ״כנערות צעירות הכרנו את מוצרי האיפור שלה שנחשבו לשם דבר וכולנו רצינו להשתמש בהם. גם אמא שלי (סבתא רבא שלי רחל) הייתה משתמשת - בעיקר בתקופה שהמוצרים היו מיוצרים כאן (במגדל העמק) כולן היו קונות; כשהתחתנתי אפילו התאימו לי מסקרה שלה וכשהתבגרתי ויכולתי להרשות לעצמי גם רכשתי כמה מהמוצרים שלה: קרם פנים, סבון ואיזה ליפסטיק, תמיד הייתה לי מודעות והייתי מאוד מרוצה - החמיאו לי במועדון הברידג׳״.


האירוע בנורמן - חוגגים את חזרתה של הלנה רובינשטיין לדיוטי פרי:


אם אתם עוקבים אחרי הסטורי שלי באינסטאגרם מניח שבטח כבר ראיתם את הבוקר המיוחד הזה שהוזמנתי אליו אבל למי שייחשף בפעם הראשונה הינה קצת ממה שהיה שם.
סוף דבר:


מדובר במותג קוסמטיקה בינלאומי מוביל עם מוצרים מעולים ואיכותיים, פורמולות חדשניות שמווגנות באינספור פטנטים ומאחוריהן שנים של מחקר מתקדם וסיפור מעורר השראה על אישה אמיצה שפילסה את דרכה בעולם בו נשים טרם העזו לחלום.


אז בפעם הבאה שאתם טסים לחו״ל בקרו בעמדה של הלנה רובינשטיין בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון ותפנקו את עצמכם באחד מהמוצרים המצויינים שלה - אתם תראו לבד את התוצאות. כמו תמיד זמין לכל השאלות שלכם במייל, באינסטאגרם ובפייסבוק.


אור


0 comments