• Or Lev-Ari

All Roads Lead To Rome: A Valentino Cover Story

Updated: Apr 30העיר רומא אשר שזורה בסיפור הקמתו של בית האופנה וולנטינו, פעם אימפריה משגשגת והיום אחת הערים הכי רומנטיות בעולם אשר ידועה בזכות ההיסטוריה העשירה שבה הנשקפת מכל פינת רחוב או 'פיאצה'; האומנות, הזוהר, והציוריות - כל אלה היו חלק מההשראות שנטעמו תחת בית האופנה אשר הקים וולנטינו גאראווני ב -1960. כחלק ממחווה למייסד המותג והעיר רומא החליט פיירפאולו פיצ'יולי המעצב הקראייטיבי החדש של הבית להשיק סדרת בשמים אביבית וצבעונית שנקראית "Born in Rome". סדרת בישום אשר מייצגת את העיר רומא על כל הניגודים התרבותיים שבה אשר מתחברים זה לזה והופכים את רומא לכל כך מיוחדת. אז מקווה שארזתם כי הפעם טסים לרומא, אבל לא לפני שעשינו עצירה קטנה בדיוטי.מרחוב וויה קונדוטי להצלחה בין לאומית:


כשחזר מפאריז שם עבד באטלייה של בלנסיאגה - לאחר שסיים את בית הספר לאופנה ואומנות במחוז לומברדיה שבאיטליה, ולנטינו הקים את בית האופנה שלו ב׳וויה קונדוטי׳ אחד הרחובות הידועים בעיר רומא. שם, החל להציג את עיצוביו הדרמטיים והיוקרתיים ונודע בעיקר בזכות השמלות האדומות שלו שנודעו מאוחר יותר בעולם האופנה כ"אדום ולנטינו". באמצע שנות השישים ולנטינו כבר נחשב למאסטרו של אופנת העילית האיטלקית. בין לקוחותיו המפורסמות נמנו ג׳קי קנדי, אליזבת טיילור, לי רדזיוויל, אודרי הפבורן והנסיכה מרגרט.


צבע האדום המיוחד בו השתמש בשמלותיו נודע בעולם כ״אדום וולנטינו״.בשנת 1970 קיבל וולנטינו את פרס האופנה של בית הכולבו הניו יורקי הנחשב ביותר באותה תקופה ׳ניימן מרקוס׳ - בזכות זאת החל לבלות בחוגי העלית של העיר ניו יורק יחד עם אנדי וורהול ודיאנה פרידלנד שהייתה העורכת הראשית של ווג אמריקה, שפרסמה אותו תכופות במגזין היוקרתי; בעקבות כל אלה הפך וולנטינו לאחד ממעצבי העל העסוקים בעולם. וולנטינו המשיך לפתח ולהגדיל את המותג ופתח אין ספור בוטיקים ברחבי העולם כשבנת 1998 ולאחר שיתוף פעולה ארוך טווח עם פיאט מכר את בית האופנה לקבוצת פיאט ב300 מיליון דולר. בשנת 2008 הודיעה על פרישה מלאה מהבית בתצוגת האופנה האחרונה שקיים בה השתתפו מיטב דוגמניות העל וחברים של הבית.


וולנטינו גאראבני יחד עם ג׳קי קנדי אונסיס - תקופת ניו יורק.״עולם האופנה הוא רגעי - ביוטי הוא לנצח״


בשנת 1978 השיק וולנטינו את הבושם הראשון של הבית שנקרא Valentino, מאז ועד היום הושקו בשמים רבים תחת הבית כשהמטרה העיקרית הייתה על פי ציטוטים של וולנטינו עצמו ״לגרום לאישה הלובשת את הבושם לסובב ראשים״. את הכניסה הרשמית לעולם הביוטי ביצעו דווקא בשנה שעברה כשהשיקו ליין ביוטי שלם תחת שרביטו של פיירפאולו פיצ׳יולי שהחליט שהגיע הזמן לייצר ליין ביוטי נון קונפורמיסטי שאינו מיועד למגדר הנשי בלבד. ״כשהעולם כולו הולך לכיוון שבו המגדר והגבולות של מה נשי ומה גברי מיטשטשים אומר פיצ׳יולי הגיע גם הזמן שלנו״. את סדרת הבשמים החדשה "Born In Rome" בחר להשיק תחת המסרים של אינקלוסיביות, שיתוף וקהילה - קהילה ששומרת על המסורת האיטלקית אבל גם מביאה אותה לעכשיו.


וולנטינו ״בורן אין רום״ סדרת הבשמים החדשה לגבר ולאישה״אני מרגיש יותר רומאי מאיטלקי, להיות רומאי זה 'סטייט אוף מיינד'״:


פאולו פיצ׳יולי אומר טוען שלא צריך להיוולד ברומא בשביל להרגיש רומאי, להיות רומאי מבחינתו זה ״סטייט אוף מיינד״. איך שאתה מרגיש כשאתה מבקר בעיר. סדרת הבשמים החדשה באה להעביר את התחושות ע״י הצבעים המאפיינים את העיר. הצהוב של השמש והלימון, הוורוד המאפיין את הגנים והבתים, והקורל בהשראת השקיעה החמימה שעוטפת את העיר. בקבוקי הבשמים עצמם צלולים כך שניתן לראות את צבע הנוזל, מעוטרים בניטים הרומאיים של וולנטינו בהשראת ארכיטקטורת העיר והסמל האייקוני של הבית, כשבמרכז הבקבוק פיסת עור מהאטלייה עליה כתוב 'ווולנטינו'. כשהתזתי את הניחוחות על הגוף הבנתי מיד למה מתכוון פיירפאולו פיצ׳יולי כשהוא מדבר על ״הסטייט אוף מיינד״ הרומאי - הניחוחות זרקו אותי לזכרון הריחות המאפיינים את העיר והגנים המופלאים שבה, לפיאצות, לסמטאות לשמש החמימה והים תיכונית, בוולנטינו בהחלט הצליחו לתפוס את ״האסנס״ הרומאי ולהכניס אותו לבקבוק. גם בלי לבקר פיזית ברומא נכנסתי ל״סטייט אוף מיינד הרומאי״. אני התאהבתי.


וולנטינו הצליחו לתפוס את ״האסנס״ הרומאי ולהכניס אותו לבקבוק.שעת הזהב: וולנטינו פנטזיה קורלית:


אחה״צ כשהשמש מתחילה לרדת, מתחילה ברומא ״שעת הזהב״, הארכיטקטורה המיתולוגית נשטפת בכתום -קורלי בוהק. לגבי הריח, הוא עוצר נשימה בדיוק כמו ההשראה מאחוריו. התווים הבולטים בגרסת הפנטזיה הקורלית הם דווקא תווי פרחים פירותיים, או כמו שבוולנטינו בחרו לתאר את הבושם: ״שביל פרחוני שטוף בקרני השמש האחרונות של היום״. בשילוב עם תווי עץ מאוזנים להפליא גרסת הפנטזיה קורלית של וולנטינו הוא הבושם המושלם גם לערב קייצי וגם לשעות היום.


הפרזנטורים של סדרת הבישום: אנואר חדיד ואדוט אקש - חברים של הבית.וולנטינו דונה וצהוב חלומי:


בסדרה תוכלו למצוא 2 גרסאות נוספות בצהוב וורוד ניאון. הגרסאות רעננות, קייציות, ואופטימיות המשלבות בין מסורת לחדשנות באמצעות שימוש במרכיבים הכי יוקרתיים בעולם בינהם תמצית וניל אבסולוטית והלימון האיטלקי המפורסם. ״רציתי ליצור ניחוחות שיעניקו ללובשים אותם שמחת חיים תוססת, נועזות, ואלגנטיות״. אומר פיירפאולו ואני חושב שגם מבצע בהצלחה. הריחות בהחלט מתאימים לתיאור וגם מחזיקים לאורך כל שעות היום. את כל בשמי סדרת וולנטינו תוכלו למצוא בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון בבלעדיות.


״בורן אין רומא״: צהוב חלומי, דונה, ופנטזיה קורלית - ניתן להשיג בלעדית בדיוטי פרי ג׳יימס ריצרדסון.שלישיית הבשמים לגבר: השילוב בין צבעונית, קוליות ואופנה עילית:


שלישיית הבשמים לגבר אשר נוצרה באופן תואם לשלישיית הבשמים לאישה (צהוב חלומי, פנטזיה קורלית לגבר, ווולנטינו Uomo) ״נולדה ברומא״ תחת השראות הגבר של וולנטינו, כזה המשלב בין קוטור לאופנת רחוב, גבר צבעוני אבל גם קולי ומחוספס. אם תסתכלו על המראה החיצוני של הבקבוקים תבינו זאת מיד, בקבוקים מחוספסים בגווני השחור והניאון המאפיינים את הסדרה.שלישיית הבשמים לגבר: תחגוג את האישיות שלך:


שלישיית הבשמים לגבר מציגה 3 דרכים לחגוג את האישיות שלך, החל מצהוב חלומי שמאפשר מפגן עוצמתי של אלגנטיות ורעננות מתוחכמת באמצעות תווים אוריינטליים ופירותיים של אננס, הדרים, ג׳ינגר ועץ ארז; פנטזיה קורלית בהשראת שמיים אפלים של שקיעה אשר פונה לצד המפתה שבך עם תווים של אמבר, תפוח אדום, טאבארו ופאצ׳ולי, ואחרון גרסת הוולנטינו ׳אומו׳ לגבר שהוא שילוב של קצת מהכל ווחוגג את הניגודיות שבו: ״זה שלובש אופנת רחוב אך גם חליפות״. כשהרחתי אותם מצאתי שזה הבושם שהכי אהבתי בסדרה ואולי לא בכדי, לאלו מיכם שמכירים אותי ועוק בים אחרי הגבר של חליפות העילית ואופנת הרחוב הוא לגמריי אני - עם ניחוח רענן של ווטיבר, ויולט, מלח ים וג׳ינג׳ר הוולנטינו ׳אומו, הוא לגמריי אני. אני אסיים ואומר שאהבתי את כל השלושה, כל אחד בהחלט מייצג חלק אחר באיך שבא לי להרגיש, לפעמים זה יותר אלגנטי, לפעמים יותר קול ולפעמים יותר סקסי. ממליץ לכם לנסות את כולם לפני הטיסה בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון ולהחליט.סוף דבר: כל הדרכים מובילות לרומא:


לא משנה איזה ניחוח וצבע מסדרת הבישום החדשה של וולנטינו תבחרו, כל הדרכים מובילות לרומא ולגמריי יקחו אתכם בדמיון למסע מופלא בעיר הנצח ויוסיפו נגיעה של הדולצ׳ה ויטה האיטלקית לתוך היום יום והשגרה. אז בפעם הבאה שאתם טסים לחו״ל אל תשכחו לבקר בעמדת הבישום הצבעונית והכייפית של וולנטינו ״בורן אין רומא״ - בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון. כמו תמיד זמין לכל השאלות שלכם במייל, באינסטאגרם ובפייסבוק.0 comments