• אור לב-ארי

SUNSATION TEL AVIV BY TIZIANA TERENZI - THE SCENT OF THE WHITE CITY

בערב חורפי של אמצע דצמבר, בארוע יוקרתי שערך דיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון במסעדת השף ״התרנגול הכחול״, נאספו עשרת המובילים המשפיעים ביותר בתל אביב בינהם: אירה סימונוב, הילה אוחיון, עינת ארליך, טום אביב, מור סילבר, עורכות ביוטי שונות ואנוכי; כדי לרקוח עבורכם בושם שיוקדש לעיר תל-אביב בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם מותג בישום הנישה האיטלקי ״טיזיאנה טרנזי״. (אם אתם עוקבים אחרי באינסטאגרם בטח כבר צפיתם באותו ערב מיוחד ומרגש שהעברתי באינסטא סטוריז שלי). לפני כשבוע קבלתי טלפון מהדיוטי פרי ובו נאמר לי שהבושם מוכן; שוב נאספנו עשרת המובילים והפעם עם הרבה מאוד התרגשות וציפיה כדי לפגוש בפעם הראשונה את הבושם שאנחנו יצרנו. כחובב בישום מושבע וכמי שעבד בתחום בשמי הנישה כמעט שנתיים, מבחינתי מדובר באבן דרך סופר מרגשת ואין מרוצה ממני מהתוצאה שנוצרה. אז איך בחרנו את הניחוח, איך נבחר השם, למה הבקבוק אדום ומי האורח המפתיע שהצטרף להשקת הבושם? את כל אלו תגלו בכתבה.

הבושם הראשון של תל-אביב מבית טיזיאנה טרנזי.

TIZIANA TERENZI - שלושה דורות של תשוקה וקסם:

המותג התחיל את דרכו בשנת 1968 והוקם ע״י ג׳ולילמו טרנזי בתוך מעבדה ביתית קטנה אותה בנתה לו רעייתו לואיג׳י ושם התחיל כל הקסם: ג׳ולילמו יצר לעצמו קולקצייה של ניחוחות מתמציות טבעיות לשימושו האישי ומהן הפיק גם נרות ריחניים. כמי שגדל אל תוך עולם הכימיה אוולינו (בנו של ג׳ולילמו) למד מאביו את רזי איזון הניחוחות וכיצד לייצר הרמוניה בין מרכיבים. כך נשתמרו ועברו להן סודות המשפחה מאב לבן וכיום אחרי יותר מ 40 שנה של מסורת טיזיאנה טרנזי הוא מותג בישום נישה משגש אשר מנוהל ע״י בניו של אוולינו, כשטיזיאנה אחראית על ניהול המותג ועיצוב הבקבוקים ופאולו (אותו גם פגשנו) הוא ה - NOSE ונשיא החברה. בהתאם לקודים המוקפדים של המותג כל בושם מיוצר בשיטה מסורתית בעבודת יד, מחומרי הגלם הטבעיים, היוקרתיים והאיכותיים ביותר; שכן, כל יצירה וכל בושם הוא כמו ילד שנולד אל תוך משפחת טיזיאנה טרנזי אשר נוצר מתוך חיבור לרגש, למוזיקה ולחוויות נעימות שנשתמרו בזכרונם אותן היו רוצים להעביר אלינו דרך הניחוח.

3 דורות של תשוקה: אוולינו, פאולו וטיזיאנה.

מהם בישמי הנישה?

טרנד בשמי הנישה פרץ אל העולם בסערה אי שם ב2015 כשהצלחתם הגיעה לאחר שנים בהן שלטו מותגי האופנה המובילים בשוק הבשמים. הקהל הבין כי את הבשמים האייקוניים ניתן לזהות על אנשים רבים בעוד בשמי הנישה מעניקים זהות ריח אינדיבידואלית. בשמי הנישה אינם משוייכים למותג אופנה ואינם נוצרים כטרנד או כמוצר נלווה - הם העיקר והם לא נוצרו כדי להיות ״נחלת הכלל״ או להימכר בהמוניהם; כל הקונספט העומד מאחוריהם הוא הייחודיות של הפרט והחיבור האישי שלו אל הריח מתוך זיכרון ילדות ישן או מתוך רגע אחר בחיים שעורר בנו רגש ובזכותו ניצור לעצמנו זהות ריח שתשקף אותנו ואת אישיותנו. בגלל הרצון לבדל את בשמי הנישה מבשמי ה״מאס-מרקט״ בשמי הנישה מכילים את המרכיבים הנדירים והיוקרתיים ביותר בעולם, הם בדרך כלל יהיו או דה פרפום, משמע ריכוזם יהיה גבוה ועיצוב הבקבוקים יהיה מיוחד ויוקרתי. בגלל העובדה שהם נרקחים ממרכיבים טבעיים (ברובם) הריח יהיה שונה על כל אחד ואחת כי העור שלנו מגיב למרכיבים בצורה שונה מה שמוסיף לייחודיות הריח שלהם והופך אותם ליוניסקסיים ולא מונחי מגדר.

דצמבר 2018 - ארוע רקיחת הבושם שיוקדש לעיר תל אביב:

אל ארוע רקיחת הבושם של העיר תל אביב הגעתי אחרי פחות מ 24 שעות לאחר נחיתתי מטיול בלוגרים אליו הוזמנתי מטעם סוויס איירליינס, למרות העייפות ולמרות העובדה שחזרתי מעט מקורר, על ארוע כזה שמעניק לי זכות חד פעמית אי אפשר לוותר. מלא צפייה הגעתי לאירוע האקסקלוסיבי ולאחר הכרות קצרה עם המובילים שנבחרו ונשיא החברה פאולו טרנזי התחלנו במשימה. הערב התחיל עם דבריו של פאולו שסיפר לנו כי לאחר ביקור קצר בתל-אביב הוא פשוט התאהב בה והחליט להוקיר את היופי שלה באמצעות בושם שירקח בשיתוף פעולה עם דיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון (שם בשמיו נמכרים בארץ באופן בלעדי). עוד סיפר כי מטרתו היא ליצור בושם אשר יתאר באמצעות תמהיל ריח את החוויות והזיכרונות שלו מהעיר בעלת הארכיטקטורה הייחודית, חיי הלילה השוקקים, השווקים, הצבעים, האנשים, הים המסעדות ובעצם את כל מה שהופך את תל-אביב ליעד תיירותי נחשק. בהמשך התוודה כי הסיבה שנאספנו ביחד איתו היא כי הידע שלו על תל אביב, אינטימי ככל שיהיה, נשען על חוויותיו כאדם שלא נולד כאן ולשם ביצוע המשימה באופן מושלם הוא נזקק לנו - אלו שחיים ונושמים את העיר. מלאי השראה מסיפוריו של פאולו ניגשנו למשימה שלשמה התכנסנו: כל אחד מאיתנו קיבל שאלון, עט, 3 תמציות ריח ו5 דקות להקים פרזנטציה משכנעת אודות בחירתו שתכלול גם שם עבור הבושם החדש.

ארוע רקיחת הבושם של תל-אביב בתרנגול הכחול.

עברו חמש הדקות וסבב שבו כל אחד הציג את הפרזנטציה שלו התחיל; חייב להגיד שעינת ארליך ממש הפתיעה לטובה עם פרזנטציה שקלעה בול ואפילו סחפה את פאולו בעזרת תיאורים מאוד גרפיים של איך היא רואה את בעיני רוחה את הבושם של תל-אביב. אחריה המשיכו בגאון טום אביב, הילה אוחיון, מורן מליק ואני - וכולנו נתנו טיעונים משכנעים אודות בחירותנו. הדפים נאספו, עשינו עוד כמה תמונות, פאולו הודה לכולנו וחזרנו הביתה מלאי ציפיה לקראת הבושם העתיד להגיע לעולם, כשבינתיים ציידו אותנו בשלושת התמציות שהוגשו לנו ובושם מבית המותג. אציין, כי ככל שעברו הימים התאהבתי יותר ויותר בתמצית הריח הנבחרת ותכולתו של הבקבוקון הקטן שניתן לנו בעת הפרזנטציה הלכה והתמעטה בעקביות.

ארוע רקיחת הבושם של תל-אביב: האפשרויות השונות והניחוחות שהוצגוו בפנינו.

יוני 2019 - השקת הבושם הראשון שיוקדש לעיר תל-אביב:

אחרי חודשים של צפייה לא מבוטלת לקראת ארוע השקת הבושם של תל-אביב, בשבוע שעבר זה סוף סוף קרה: שוב נאספנו עשרת המובילים בתוספת מרעננת של צחי קומה, יחד עם פאולו וצמרת המותג טיזיאנה טרנזי ״בטי האוס אנד גארגן״ בתל-אביב. את פנינו קיבל שלט ענק עליו מאוייר קו החוף של העיר הלבנה ומיצג ענק של הבושם שיצרנו עמד במרכז החלל כשהוא מכוסה במפה שחורה. תמונות, נשנושים, סבב "מינגלינג" קליל והתיישבנו לקראת הרגע המרגש. בפתח הדברים פאולו הודה לנו על הרצינות שבה לקחנו את המשימה וסיפר כמה הוא מתרגש מהמאורע שמסמן עבורו את הקשר המיוחד עם העיר תל אביב אשר כבשה את ליבו. בלי להכביר במילים נחשף שמו המתוחכם של הבושם אותו הגתה הבלוגרית הילה אוחיון משילוב של צמד המילים סאן - (שמש) וסנסיישן - (סנסצייה) וביחד "SUNSATION". פאולו סיפר כי לדעתו השם מתאר את הבושם במדויק. עוד הוסיף כי "תל אביב היא העיר שבה כל רגע הוא חגיגת נעורים והשמש לא שוקעת בה לעולם". גם בעניי השם קולע בול למטרה ושאפו לגברת הילה.

הלוקיישן של ההשקה: טי האוס אנד גארדן בתל-אביב.

רגע חשיפת הבושם: פאולו מסיר את הלוט מעל מיצג הבושם סאנסיישן.

"SUNSATION" - רגש נוזלי בהשראת העיר המביטה אל הים:

תווים עליונים: אשכולית, לימון, תפוז סיני, ברגמוט, פלפל ורוד, הל, ערער.

תווי אמצע: עלי תה, כוסברה, ג׳ינגר, יסמין, מגנוליה, ולילי העמק.

תווי בסיס: תווי עץ, פאצ׳ולי, אזוב, אלון, עץ סנדל וענבר אפור.

"סאנסיישן" הוא בושם עוצמתי שמייצג את כל הנדבכים במטרופולין העצום הזה שנקרא תל אביב: מחד מדובר בעיר ים-תיכונית, אוריינטלית בעלת שווקים תוססים ואנשים צבעוניים, מנגד מעצמת היי-טק מתפתחת, ובין כל אלה היא מספיקה להיות גם עיר החופשה האולטימטיבית עם רצועת חוף מהיפות בעולם אשר ממשיכה עד יפו העתיקה מלאת ההיסטוריה והקסם. אי לאלה, בהתזה על העור הבושם נפתח עם פיצוץ של הדרים על שלל סוגיהם ועם ניחוח רענן המדמה את בריזת הים, ככל שהבושם מתפתח הוא הולך לכיוון יותר חמים ועצי עם קורטוב של תיבול אוריינטלי ממש כמו העיר עצמה.

הילה אוחיון מקבלת תעודת הוקרה על בחירת השם של הבושם.

הבקבוק:

כל אחד מבקבוקי המותג מיוצר ע"י טיזיאנה (אחותו של פאולו) מזכוכית שנופחה בעבודת יד וחומרים יוקרתיים אחרים כמו עצים איטלקיים ומתכות שונות, כשעל גבי הפקק הכבד שבראש הבקבוק מוטבע חותם עם סמל המותג אשר מיוצר מזהב 24 קארט ומתכתב עם הלוגו המוזהב המעטר את הבקבוק. כחלק מהפילוסופיה של פאולו שדוגל בשימוש חוזר ובפונקציונאליות של החפצים, הפקק הכבד אשר עומד בראש כל בושם מבית המותג אמור לשמש בעת סיום הנוזל כמחזיק דפים או ספרים ולא סתם עיצובו מרהיב ביופיו. כחלק מתהליך רקיחת הבושם אי שם בדצמבר, הוחלט שהצבע האדום יהיה הצבע בהם יצבעו בקבוקי הבושם שיוקדש לעיר. הצבע האדום הוא צבע עז, מלא חיים ומאפיין את תל אביב ובה חיים תוססים, תרבויות שונות וצבעים אך יותר מהכל הוא צבע המאפיין את השקיעות האדומות כאש בהן נהג לצפות פאולו בכל יום במהלך ביקורו בעיר.

פאולו מסביר על בקבוקי המותג היוקרתיים והרב שימושיים.

"תל אביב, יא חביבי תל אביב". מה לא נכתב ונאמר על העיר העיברית הראשונה שכעת יכולה להתגאות גם בבושם שנרקח בהשראתה. הרי לא לשווא השם “תל אביב” הפך משאת נפשם של הצעירים כפנטזיה למקום של הגשמת חלומות, בילויים, והשראה אין סופית. "SUNSATION" ממש כמו מקור ההשראה שלו הוא בושם רב גוני, מזמין וחם; בושם מלא חופש אשר נועד עבור אלו שרוצים לבלוט ולהיות ייחודים בנוף מבלי להתנצל. אם גם אתם רוצים להיות כאלה, גשו עם ראש פתוח אל עבר העמדה של "טיזיאנה טרנזי" בדיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון ותרשו לעצמכם להיסחף בקסם הריח; קסם שיקח אתכם אל זכרונות ילדות, אולי אל נוסטלגיות משמחות ויעורר בכם רגש באמצעותו תוכלו ליצור את חתימת הריח והזהות האישית שלכם בעצמכם.

מחיר הבושם "SUNSATION" בדיוטי פרי שם ניתן להשיגו בלעדית הוא 268$ ל100 מ״ל.

עד כאן להפעם, מקווה שנהניתם, וכמו תמיד זמין במייל, באינסטאגרם ובפייסבוק (גם לפני הטיסה).

אור

גלריית תמונות נוספות מאירועי רקיחת והשקת הבושם של תל אביב:

Recent Posts

See All