• Or Lev-Ari

MUGLER COLOGNE: The Freedom To Mix, Match & Be Who You Are

Updated: Jun 17, 2019


אקסטראווגנטי, פורץ דרך, משוגע, ואמביציוזי; אלו הם רק חלק קטן מהשבחים אליהם זכה המעצב הפריזאי טרי מוגלר עם פריצתו הדרמתית אל עולם האופנה של שנות ה-80. מאז, הספיק ״הילד הבעייתי״ של פאריז להיות אחד מהמעצבים המשפיעים ביותר בעולם, להלביש את הכוכבות הכי גדולות בינהן קים קרדשיאן ולהגדיר שני עשורים של אופנה תוך פיתוח ליין בישום מוערך ומשגשג. לרגל השקת סדרת בשמי הקולון החדשה של טרי מוגלר בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון הצטרפו אלי אל מסע נוסטלגי בזמן אל תוך עולמו הביזארי ורווי הדימיון של ״איש העתיד״.


Getty Images - אייקונים עיצוביים לאורך הקריירה של טרי מוגלר.


״חלם על עולם משלו״ - מקפה פאריז אל אופנת הקוטור:

מנפרד טרי מוגלר נולד בעיר שטרסבורג שבצפון-מזרח צרפת. כבר כילד צעיר אהב לבחון את הגבולות המגדריים והתעניין בעולם האומנויות ועל כן הלך ללמוד בלט.

בנעוריו, למד בתיכון לאומנות דקורטיבית שם עיצב בעצמו את מלבושיו אשר עוררו עניין וביקורת מצד חבריו לספסל הלימודים. בגיל 20 עם הרבה אמביציה וחלומות גדולים עבר אל העיר הגדולה - פאריז שם התחיל את דרכו כמעצב חלונות ראווה תוך כך שהוא ממשיך לעצב את בגדיו בעצמו. ב1973, לאחר שהתבסס כלכלית ואזר מספיק אומץ הקים את המותג ״קפה דה פאריז״ שהיה ניגוד מוחלט לכל אופנת הפולקלור הבלתי מובנית של התקופה והתאפיין בעיצובים פלרטטניים, אבנט-גארדיים ומלאי ביטחון. לאור ההצלחה ובצעד דיי נועז החליט לשנות את שם המותג ולעצב אופנת קוטור שתישא את שמו ״Thierry Mugler", כשבשנת 1978 הוכתר על ידי המגזינים למעצב השנה, פתח את בוטיק הקוטור הראשון בפאריז וסיפור ההצלחה שלו החל. במהלך שנות ה -80, המותג תיירי מוגלר זרח באור חזק עם אוספים שזכו לשבחים, אופנה מתוחכמת שהוצגה בתצוגות ראוותניות אותן הגה וביים בעצמו וקמפיינים עתידניים עם מסר חזק של עוצמה נשית אשר מיצבו אותו כאחד ממעצבי העל הגדולים ביותר בעולם.


עיצובים עתידניים ויצורים אלטרנטיביים - קמפיין של טרי מוגלר משנות ה-90.

מחיר התהילה - טרי מוגלר נגד הזרם:

בעוד מעצבי על אחרים כמו קוקו שאנל ופול פוארט שלחו אל המסלולים עיצובים ללא קו מותניים מגביל ושיחררו את הנשים מחזיות ומחוחים, מוגלר התעקש לשמור על הגזרות הצמודות והמחוחים שהתאימו לעיצוביו האבנט-גארדיים והעתידניים ועל כך זכה לביקורת; המבקרים קראו לו סקסיסט והגדירו את עיצביו כמחפיצים ופטישיים. צריך לזכור אחרי הכל כי שנות ה90 נשלטו ע״י מותגים כמו קלאווין קליין והלמוט לאנג שחרטו על דגלם עיצובים שיקים ואופנתיים לצד נוחות ששיחררה את הנשים מהלבוש המגדרי המסורתי ויצרו לבוש מינימאליסטי ואנדרוגיני. למרות הביקורת, טרי מוגלר המשיך ללכת כנגד הזרם כששיתף פעולה עם יצרן המחוכים מר. פרל, אשר היה אמון על ייצור ועיצוב כל התלבושות של מלכת הלילה הבלתי מעורערת של ניו-יורק סוזאן בארטש; יחד השניים יצרו עבורה קולקצייה ייחודית, מוגזמת ותיאטרלית שסחפה את עורכי המגזינים והצלמים והובילה את השניים לשתף פעולה וליצור קולקציה משותפת. במאמץ משותף של השניים נוצרה קולקצייה אשר במרכזה עיצובים דרמטיים המדגישים את גזרת שעון החול והדמות הנשית האידיאלית שהחזירה למחוך שמוגלר כל כך אהב את תהילתו.


מתוך ארכיון התצוגות של מוגלר - 1995.

ליין בישום חדשני והעשור הקשה בחייו -

למרות אהדת המבקרים ועורכי המגזינים, לא מספיק נשים מצאו את אופנת הקוטור של מוגלר לבישה ובית האופנה חווה ירידה; בניסיון להחזיר את אהבת הקהל, יצר טרי מוגלר בשיתוף פעולה עם מותג הקוסמטיקה Clarins את הבושם החושני והמפתה ״אנג׳ל״ אשר יצר קטגוריית בישום חדשנית ופורצת דרך הנקראת ״בישום גורמונדי״ באמצעות שילוב של מרכיב השוקולד בפורמולת הריח של הבושם. ״אנג׳ל״ זכה להצלחה רבה בכל רחבי העולם והיווה השראה לבשמי העולם שהחלו לשלב מרכיבים שלא שולבו עד אתו היום בבישום. במקביל בית האופנה לא חווה הצלחה מחודשת וקלארינס כבעלת המניות העיקרית במותג החליטה להוריד את בית האופנה של מוגלר אל המחתרת ומנגד להמשיך לפתח את ליין הבישום שהצליח על אף העובדה שבית האופנה הפסיק לתפקד.


תמונה מתוך קמפיין הבושם אנג׳ל של בית האופנה מוגלר בכיכובה של גרגוריה מיי ג׳אגר.


המרכיב שהפך את אנג׳ל לרב מכר עולמי ולסמל של פיתוי וחושניות.

טלטלות לצד הצלחות:

טרם הספיקו המבקרים להספיד את מוגלר שבהמלך השנים סיפק כרזות בישום בעיקר, מצא המעצב האלמותי את דרכו בחזרה כאשר ביונסה בחרה בו למעצב והארט דיירקטור של הטור שלה ״I Am Sasha Fierce" ב2009. טרי מוגלר עיצב עבורה 58 תלבושות והיה אחראי בין היתר על שלושה קטעי מעבר בינהם קטע הסיום בנוסף לבימוי התאורה בטור ודגשים שונים שנתן לגבי הכוראגרפיה כרקדן לשעבר. ב-2010 מונה ניקולה פורמיקטי שהיה הסטייליסט של ליידי גאגא למנהל הקרייאטיבי של המותג. הוא נשאר בתפקיד שנתיים, ולמרות הציפיות - הוא לא החזיר את בית האופנה הצרפתי לגדולתו. עם עזיבתו של פורמיקטי מונה דיוויד קומה למעצב הקראיטיבי במותג והיה בתפקיד עד 2017. קומה, לא עמד בציפיות מה שהגביר את התחושה שללא חזרתו של טרי מוגלר בעצמו בית האופנה לא יחזור למה שהיה ודיוויד קומה פוטר מתפקידו ובמקומו מונה המעצב הנוכחי קייסי קאדוולדר. נראה כי את אשר ניסה מוגלר לעשות במשך עשור, הצליחו לעשות קים קרדשיאן וקרדי בי באמצעות כמה תמונות ששברו את הרשת בהן הן לבושות בשמלות שנלקחו מתוך הארכיון של מוגלר והותאמו עבורן. השיא של בית האופנה היה בנשף המט גלה האחרון - (ארוע האופנה הגדול והמסוקר ביותר בעולם, אותו מקיים מגזין ווג מידי שנה במוזיאון המטרופוליטן בניו-יורק) כשקים קרדשיאן לבשה שמלה בעיצובו אשר זכתה לסיקור נרחב בכל רחבי העולם והחזירה את מוגלר למרכז הבמה. יש אפילו מי שמיהרו להכריז על ״המוגלריזציה״ - התחייה מחדש של מוגלר. כחובב מושבע של האופנה שיצר מוגלר אני בהחלט מאלו שיושבים ביציע ומחזיקים לו אצבעות. לאורך השנים על אף העובדה שקו האופנה היה פחות בכותרות המשיך המותג ליצור בשמים נוספים, כשמאז ועד היום נוצרו מעל 140 ריחות בינהם הקולון הראשון של המותג אשר הושק בשנת 2001 תחת השם ״MUGLER COLOGNE״ ובזכותו התכנסנו כאן היום.


ביונסה לובשת מוגלר מתוך ארכיון התצוגות בטור "I AM SASHA FIERCE".

קים קרדשיאן וקארדי בי לובשות טרי מוגלר.

קולקציית בשמי הקולון החדשה - MUGLER COLOGNE COLLECTION:

18 שנים לאחר השקתו של ״המוגלר קולון״ הראשון, מוגלר חוזר לבקר במחוזות הקולון הפרשיים ומוסיף ארבעה ניחוחות חדשים וצבעוניים לניחוח הראשון ובכך בעצם מקים סדרה כשכל אחד מריחותיה ייחודי בפני עצמו אך אם תערבבו אותם זה בזה תוכלו ליצור לכם את הניחוח הייחודי שלכם. לא בכדי המשפט שמלווה את סדרת הבישום החדשה עליה סיפרו לי בארוע ההשקה שערך דיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון הוא: "MIX CREATE PLAY". לערבב, ליצור ולשחק - ובכך בעצם ליצור חותם ריח אינדיבידואלי שיהיה שייך רק לכם.


סדרת בשמי הקולון החדשה של טרי מוגלר - בלעדית בג׳יימס ריצ׳רדסון.

את סדרת הקולון החדשה של מוגלר הייתי מכנה החוצנים של תעשיית הבישום; שניה לפני שכולכם נבהלים תנו לי להסביר: אם הספקתם להבין קצת את הוייב של מוגלר הבן אדם הוא ״פיוצ׳ריסט״ במהותו וסדרת הקולון החדשה נוצרה מתוך עולמו הרווי בדמיון, המשוחרר, וחסר הגבולות, כשהמטרה הייתה לעורר את חוש הריח ולקחת את הקהל למסע הוליסטי אל תוך העולם החופשי והמשוחרר שלו. למה אני בעצם מתכוון? כל בשמי הסדרה מכילים בעיקר צמחים טבעיים, הדרים, מאסק ומרכיב סודי ומיוחד (מרכיב ה״אות״ עליו אספר בהמשך) שנותן לו טאץ אישי ומייחד אותו משאר הבשמים בסדרה ובאותה הרחה משאר בשמי הקולון בתעשייה. אם הרחתם את מוגלר קולון, לדעתי - הייתם מזהים אותו מיד על כל אדם אחר שהייתם מריחים אותו עליו בגלל ייחודיותו.


סדרת בשמי הקולון החדשה של טרי מוגלר - ניתן להשיג בלעדית בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון.

חמישה גוונים של שייכות:

סדרת הקולון של טרי מוגלר מכילה 5 ריחות יוניסקסיים, 5 צבעים ומסר אחד ברור של שייכות ברוח התקופה: ״לכל אחד יש מקום בעולם - כולם כלולים״.

כדי להעביר את המסר הזה בחר טרי לצבוע את סדרת הקולון שלו בצבעי הקשת כשכל צבע בעצם מדמה קבוצה אחרת של אנשים: ״לכל אחד יש מקום, כולם נחשבים, וכולם גם יכולים לחיות ביחד - (שילוב של הבשמים זה בזה)״. בוידיאו ארט שמלווה את הסדרה לא תראו פרזנטורית סקסית לוחשת את שם המותג אלא אנימציה פופית וצבעונית באיורו של הוגו ביינבנו הצעיר שממחיש את מסר השייכות, האהבה והחופש. כדי להבין את המסר בצורה מיטבית פשוט תצפו בוידיאו של הסדרה שצרפתי מטה.


מסר של שייכות ברוח התקופה - סדרת הקולון החדשה של טרי מוגלר.


שילובים מומלצים לסדרת הקולון החדשה של טרי מוגלר.

MUGLER COLOGNE - COME TOGETHER:

תווים: ברגמוט, נרולי, שמן עלי הדרים, מאסק, מרכיב סודי "S".

"Come Together" הוא השם החדש של ״מוגלר קולון״ המקורי אשר הושק בשנת 2001 ולאלו מכם אשר הכירו אותו - לא הרבה השתנה. ההשראה לבושם הגיעה במהלך טיול של טרי מוגלר במרוקו החמה; שם, לאחר יום של טיול במדבריות חזר לחדרו ונהנה ממקלחת קרה. הסבון שהיה בחדר הרחצה של טרי בשילוב עם ריח הגוף שלו וריח האדמה והאבק יצרו ארומה שעוררה לו את החושים, ריעננה אותו ונסחה בו את ההשראה ליצירת הבושם. בדיוק כמו ההשראה הניחוח הוא סופר פרשי, הדרי, ירוק וסבוני שמתאים בול לעונת הקיץ ובאופן אישי הוא האהוב עלי מהסדרה. (נו אתם מכירים אותי כבר - אני איש של בשמים הדריים).

עובדה מעניינת: בבושם נמצא מרכיב סודי העונה לאות "S" והסברה אומרת שאותה את ״S" מתייחסת ל״Seamen״ ובעיברית זרע (כמובן ריח סינטטי).


RUN FREE - FEARLESS INTO THE FUTURE:

תווים: עץ אקיגלה, ג׳ינג׳ר סגול ומרכיב סודי "D".

״Run Free" הוא בושם רענן ואדמתי שנפתח עם פיצוץ של הג׳ינג׳ר הסגול וממשיך עם ויברציה עצית שמגיעה מעץ האקיגלה - השילוב בין השניים בתוספת מרכיב ה "D" זורקים על הגוף ניחוח מינרלי שכולו אנרגיה וחיוניות משחררת. עלי באופן אישי הוא הריח יותר פרחוני ונשי אבל בשילוב עם "Come Togehther" הוא קיבל טוויסט גברי.

בעת השילוב ההמלצה היא להתיז ענן ריח ולהתלך לתוכו - כך תוכלו לקבל שילוב אחיד ומקסימלי.


LOVE YOU ALL" - WAYS, ALWAYS":

תווים: אמבר לבן, ליקריץ׳ ומרכיב סודי "E".

״Love You All" הוא ניחוח רענן המשלב בתוכו שני מרכיבים כשהאחד קר ורענן ליקריץ׳ כחול והשני חם ואוריינטלי אמבר לבן; השילוב בין השניים בתוספת המרכיב הסודי "E" יוצר פורמולת ריח ייחודית שמרגיעה ומענגת את החושים וגם דיי מזכירה את המוגלר קולון הראשון ובאופן אישי מאוד נהניתי מהשילוב בין השניים. מדובר בבושם שהייתי ממליץ לנסות על העור - כשמריחים אותו מהבקבוק הריח הוא מאוד דיסקרטי אבל כשמניחים אותו על העור נוצר סיפור והוא מתפתח באופן מפליא ממש שיוצר מבנה ריח מאוד מדוייק.


FLY AWAY" - TOO BUZZY CUZ I DREAM HIGH":

תווים: שמן המפ, אשכולית, ומרכיב סודי ״C".

"Fly Away" הוא בושם עוצמתי המשלב אשכולית ושמן המפ. מדובר בבושם סופר תוסס וממכר (המרכיב הסודי "C" הוא בעצם קאנאביס). הבושם נפתח עם תווים חדים של אשכולית הדרית אך עם התפתחותו על העור הוא מקבל מימד לגמריי אחר - טרופי, ירוק ואפילו מעט ארומטי. המטרה של הבושם היא לגרום לתחושת אופוריה ו״היי״ והוא לא דומה בריחו לאף בושם אחר שהרחתי


TAKE ME OUT" - DREAM BIG OR GO HOME"

תווים: עלי שיזו, פריחת הדרים, ומרכיב סודי "P".

לחלום בגדול או ללכת הביתה - אחד מהמוטואים הכי גדולים שמאפיינים את טרי מוגלר - הילד שהתחיל את דרכו בשטרסבורג הקטנה וחלם בגדול על תהילה והצלחה.

״Take Me Out" מרגיש בהתזה הראשונה שלו כמו טבילה באמבטיה של אור; עם תווים סופר שמחים של פריחת תפוז ועלי שיזו מדובר בניחוח רענן, צלול ומקסים שהתפתח על העור לכיוון של נרולי (שבאופן אישי אני מאוד מחבב) - הניחוח ללא ספק לוקח אותך אל הרפתקה אליה אתה רוצה להתמסר בשמחה.


מתוך סדרת הצילומים שעשיתי ל"Take Me Out" מתוך הקולקצייה של MUGLER COLOGNE בשיתוף פעולה עם דיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון.

סוף דבר:

מדובר בסדרת בישום רו גוונית, קייצית, שמחה, וחופשית; מאוד שונה מכל הבשמים של מוגלר שנוטים לכיוונים יותר אוריינטלים-מתוקים ובכך נותנת מענה לחובבי הבישום הפרשי והעדין כמוני. גם המחיר מאוד מזמין: 53$ עבור 100מ״ל, מה שמאפשר רכישה של שניים או שלושה בשמים איתם ניתן לשחק וכך ליצור חתימת ריח פרסונאלית. עם סדרת הקולון החדשה טרי מוגלר ללא ספק לוקח אותנו למסע אל הארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות; ארץ בה ניתן ליצור, לשחק, להעיז, לרוץ ולחלום בגדול... בדיוק כמו שהוא תכנן.

אז בפעם הבאה שאתם טסים לחו״ל בקרו בעמדה של טרי מוגלר בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון, תנו לעצכם להיסחף ותתחילו את המסע כבר שם! כמו תמיד זמין לכל השאלות שלכם במייל, באינסטאגרם ובפייסבוק.

תמונות נוספות מתוך ארוע השקת קולקציית הקולון בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון:

עמדת מוגלר ומוגלר קולון בדיוטי פרי ג׳יימס ריצ׳רדסון, מקלות הרחה עם התווים הסודיים, ואני.

צוות מוגלר פאריז ועמדת הבישום החדשה והצבעונית.

קרדיט צילום:

תמונות מהארוע - ליה גלדמן.

אוסף צילומים פרטי מתוך השת״פ: אריאל זיידמן.

תמונות מארכיון מוגלר ותמונות יח״צ - MUGLER PR

#DUTYFREE #dutyfreeil #דיוטיפריdutyfree #dutydreejamesrichardson #דיוטיפרימתחמייופי #דיוטיפרימוגלר #דיוטיפריגיימסריצרדסון #dutyfree #מוגלרקולון #muglercologne #MUGLER #MUGLERPARFUMS #FRAGRANCESFORMEN #FRAGRANCESFORWOMEN #SummerFragrances #uuniusexfragrances #בישוםלגברים #בישוםלנשים #מוגלר #קולון #takemeoutMUGLER #RUNFREEMUGLER #FLYAWAYMUGLER #LOVEYOUALL #COMETOGETHER

0 comments

Recent Posts

See All