• Or Lev-Ari

MAISON CHRISTIAN DIOR - WHEN PERFUME BECOMES A LIFESTYLE


לאלו מכם שעוקבים אחרי באינסטאגרם או קוראים את הבלוג-פוסטים שלי, אהבתי לבית האופנה דיור ולמוצרי הטיפוח והביוטי שלו (עליהם כתבתי פה גם בעבר) לא זרה. אין קבוצת פייסבוק בה אתם לא מכתבים אותי בשאלות על המותג, ואין יום שעובר בלי שאלות מכם באינסטאגרם על מוצרים מומלצים. הרגשתי כך עוד הרבה לפני שהדבר נעשה רשמי אך עבור מי מכם שאינו יודע, לפני כשלושה חודשים דיור העניקו לי את הכבוד הענק והפכו אותי לשגריר קולקציית היוקרה של המותג (יחד עם אריאל זיידמן) אשר נקראת: ״Maison Christian Dior" ובה תוכלו למצוא מגוון מוצרי לייפסטייל לגוף ולבית שיעשירו את היום-יום שלכם ויהפכו רגעים פשוטים למיוחדים, מבושמים ויוקרתיים. אז מה בכתבה הפעם? מומלצים אישיים וסקירה מקיפה ובה כל מה שרציתם לדעת אודות קולקציית מוצרי הלייפסטייל של דיור שלא מפסיקה לחדש.

**שניה לפני שנצא לדרך, אציין, כי בתור אחד שמאוהב באריזות יפות ומוצרי לייפסטייל יוקרתיים לבית, סדרת ה - "Maison Christian Dior" גרמה לי להחסיר פעימה;

הריחות אשר שולבו בבשמי הסדרה הם מהנעימים והלבישים שיצא לי לנסות ומוצרי הקולקציה אשר עבורם נוצרה שפה חדשה לגמרי על ידי המותג, ניחנים באריזה אלגנטית, מדוייקת ויוקרתית אשר מוכיחה כי אין צורך לזעוק כאשר מדובר באיכות מהמעלה הראשונה. (מאדאמז אה מיסייה צפו לפוסט מפרגן וארוך במיוחד).

תמונות מתוך סדרת צילומים לבשמים "רוז קבוקי" ו"לאקי" השייכים לסדרת Maison Christian Dior.

תחילת הדרך:

קולקציית ה -"Maison Christian Dior" התחילה בשנת 2004 מתוך 17 בשמים אותם יצר בשם הבית של דיור פרנסואה דמשי; כשהחזון היה יצירת בושם שמצד אחד יבטא את יכולתו המקצועית כבשם ומנגד ישקף את הרוח החופשית של מר דיור, חזונו והשראותיו. בהתאם לכך בשמי הסדרה נקראו "הקולקציה הפרטית של כריסטיאן דיור" ולכל בושם ניתן שם המהווה אבן דרך או הקשר אל חייו של מר דיור בדומה להשראות שהובילו ליצירת ריחות הקולקציה. כך לדוגמה: הבושם " NEW LOOK1947" נוצר בהשראת "המראה החדש" אותו הציג מר דיור בשנת 1947 (חצאיות רחבות וארוכות ומקטורן עם גזרת מותן צרה וכתפיים רחבות) כשהריח שלו מתואר ע"י בשם החברה "כחיבור שמימי בין ורד ויסמין שנפרשים על גוף האישה ממש כמו חצאית טול רחבה ומלאה בשכבות". בהתאם לקודים המוקפדים של דיור כל בושם מיוצר בשיטה מסורתית בעבודת יד מתמציות פרחים אשר מגודלים בשדות גידול אשר שייכים לבית, שם דואגים לקטוף כל אחד מהמרכיבים בשיא פריחתו ועושרו. כך, נוצרו להם 17 בשמים מהמרכיבים הנדירים והמיוחדים ביותר בעולם, כשלכל בושם סיפור והשראה שעומדים מאחוריו.


"הקולקציה הפרטית של כריסטיאן דיור" - הבשמים שהיו חלק מהקולקציה טרם הורחבה.

"הצהרת אהבה לבישום" - מקולקציית בישום לקולקציית לייפסטייל מקיפה:

בדיור החזון הוא תמיד להיות ראשונים, לחדש, ולהפוך את כל אחת מחוויות היום-יום למיוחדות ויוקרתיות. מתוך המחשבה הזו והרצון לייצר "ART DE VIVRE", החליט המותג להרחיב את הסדרה לקולקציית לייפסטייל מקיפה (שכולה בריחות הבשמים) אשר כוללת כיום מעל 22 ריחות בישום, 5 קרמי גוף, 7 סבוני ידיים נוזליים ומוצקים, וכן קולקציית נרות שעבורה נוצרו אביזרים ייעודיים בשיתוף פעולה עם יון אמבוש (מעצבת התכשיטים והאביזרים ב DIOR HOMME).

כפי שסיפרו לי בדיור, "הקולקציה באה לעולם כמעין הצהרת אהבה של המותג לבישום כשהמטרה העיקרית הייתה לקחת את חוש הריח למסע אל תוך יקום שכולו מוקדש לבישום ולאומנות נתינת המתנה". עוד סיפרו לי בדיור כי בעת המחשבה על עיצוב הקולקציה הקו המנחה היה מוצרים שעיצובם יהיה בהתאם לקודים המוקפדים של דיור, אך מנגד גם שיראו מספיק נגישים כך שלכל אחד תוכל להיות נגיעה קטנה של האלגנטיות והאיכות הפריזאית בבית.


קולקציית Maison Christian Dior - מקולקציית בישום לקולקציית לייפסטייל שלמה.

קולקציית הבישום - "ריחות שהופכים לרגש":

קולקציית הבישום החדשה של המותג מונה 22 ריחות יוניסקסיים (כשחלקם חדשים וחלקם קלסיקות אהובות מתוך הקולקציה הפרטית), והיא מחולקת לחמש קבוצות ריח: חושניים, אוריינטליים, פרחוניים, פרחוניים - עדינים, ופירותיים - פרחוניים. עיצוב הבקבוקים הוא מינימליסטי: צבעם שקוף ועליהם מוטבעת תווית הנושאת את שם הבושם. הקווים הנקיים וצבעו השקוף של הבקבוק מאפשרים לקרני האור לחדור מבעד לזכוכית ולחשוף את צבעו של נוזל; כך ביחד עם תווית השם ניתן להבין כבר במבט ראשון קצת יותר על ריחו של הבושם שעתיד להתגלות אלינו בעת ההתזה (ירוק - תווים הדריים ,וורוד - פרחוניים וכו...). ההשראה שעומדת מאחורי עיצוב הבקבוקים מגיעה גם היא מתוך חזונו של מר דיור שהיה נוהג לומר "כי חשוב שיהיה ניתן לשים לב לפרטים עוד לפני שגילינו אותם" וכל הפילוסופיה הזו מלווה את בשם הבית לאורך כל תהליך יצירת הריחות בקולקציה, בה הרשה לעצמו פרנסואה להעז קצת יותר ולשחק עם רעיונות ומרכיבים שונים ומיוחדים. סדרת הבישום היא ללא ספק גולת הכותרת של הקולקצייה שמשדרת משהו מאוד טהור ושונה בנוף הבישום הגנרי שאנחנו מכירים.

**בכל קבוצת ריח אסקור את 2 הריחות האהובים עלי מאותה קבוצה למרות שחשוב לי להדגיש כי כל הניחוחות מעולים ומרגשים וזה לגמרי עניין של טעם אישי.


.בשמי הקולקצייה - קלאסיקות אהובות לצד גרסאות חדשות

סדרת החושניים:

סדרת החושניים מונה ארבעה ריחות: "פאטצ'ולי אימפריאל", "בואס ד'ארג'נט", "דיור-אמור", "ובאלאד סובאג'"; כשבכל אחד מהריחות בולט מרכיב אחד שבא לידי ביטוי במלא תפארתו (אגס, סנדל, איריס, ומאסק). בדיור מתארים את הסדרה "כליטוף של העור על ידי מרכיבים שמותירים אחריהם שובל עיקש, אשר מתאר את הרגש החושני של כל אחד מהם בצורה שאי אפשר להישאר אדישים אליה".


DIORAMOUR - "זיכרון חושני": הצטרף לסדרה ב2018 עם הרחבת הקולקציה הפרטית, דיור-אמור הוא בושם עדין ונעים בעל ריח פרחוני שתובל באיריס פודרתי ויסמין אקזוטי. ההשראה לבושם הגיעה מתוך זיכרון נעורים של פרנסואה (בשם הבית של דיור) שניסה לשחזר את הריח או כפי שהוא מתאר "מתנת הריח" שנותרה על כרית ביתו לאחר לילה שבילה בחברת אדם אהוב ועבורו הריח מהווה "זיכרון חושני". אישית מאוד אהבתי את העדינות של הריח כפי שהוא התבטא על העור שלי והצלחתי להבין את הסיפור שעומד מאחורי ההשראה שהובילה ליצירת הבושם; משהו בעובדה שהוא לא משתלט והוא מרגיש מאוד עדין בהחלט נותן את תחושת השחזור מתוך זיכרון.

תווים: יסמין, איריס, תווים פודרתיים.

BALADE SAUVAGE - "טיול פראי באי פאנארה": הצטרף לסדרה ב2018 עם הרחבת הקולקציה הפרטית, באלאד סובאג' הוא ניחוח בעל תמהיל מרענן, פירותי, ארומתי ומלא חיים שנפתח בצורה פרשית עם תווי אפרסק והדרים וממשיך להתפתח על העור אל ניחוח קרמי, מינרלי ומפתה באמצעות תווי התאנה והווניל הטבעי.

ההשראה לבושם הגיעה לאחר טיול באי פאנארה אשר ידוע בטבע העשיר שבו, במרכיביו הנדירים, ובנופים עוצרי נשימה אשר במרכזם עומד הר געש.

האי פאנארה השאיר על פרנסואה רושם כה עז עד כדי כך שהיה חייב ליצור בושם שיזכיר לו את אותו טיול פראי אל האי המינרלי. באופן אישי זה אחד מהריחות האהובים עלי בקולקציה ועל העור הוא מותיר שובל קרמי ומרענן שנשאר לשעות רבות.

תווים עליונים: ברגמוט, תווים אוזוניים, פטיט-גריין (שמן עלי הדרים).

תווי אמצע: תאנה, הדיאון, פריחת תפוז, ורד, עץ תאנה תווים ימיים, תווי שמש, אפרסק.

תווי בסיס: ווניל, חלוקי נחל, לבורנום, עץ ענבר.

באלאד סובאג׳ ודיור אמור מתוך סדרת החושניים - ניתן להשיג בבוטיק הביוטי בגינדי תל אביב. מחיר: 825 ש״ח ל125 מ״ל.

סדרת האוריינטליים:

סדרת האוריינטליים מונה חמישה ריחות: "פב דליסיוז", "פרפל אוד", "אוד איספהן", "אמברה נוויט", "לדר אוד", "וקוויר קאנאג'"; כשהמרכיבים הדומיננטיים בסדרה הם על קבוצת האוד, עור, והמעושנים. בדיור מתארים את הסדרה "כניחוחות אינטנסיביים שמעוררים סצנות שנדמה כאילו נלקחו מתוך חלומות אוריינטליים"; ואם תנסו תבינו על מה מדובר.


"PURPLE OUD" - "חלום מזרחי": הצטרף לסדרה ב2018 עם הרחבת הקולקציה הפרטית, ״פרפל אוד״ הוא בושם עוצמתי וחזק לו וגם לה, שאינו משתלט, אך בו זמנית נוכח ודומיננטי. הבושם נפתח עם התפרצות של ״אוד״ שלאט לאט מתרכך על העור באמצעות תווי תפוז ופלפל שחותכים את המתיקות, מעדנים אותו ונותנים לו רעננות נעימה ששונה מאוד מבשמי האוד האחרים שיצא לי להריח. ההשראה לבושם הגיעה מעולמות המזרח ומהטיולים למזרח כפי שכר אותם בחלומותיו פרנסואה. בתור אחד שפחות מתחבר לבשמי אוד כן אהבתי את הגרסה הזו של דיור שאינה כבדה, מאוד לבישה ומתאימה למזג האוויר והחום הישראלי.

מהו אוד? אוד הוא עץ האגאר המגיע מלאוס, עץ האגאר משמש בתרבויות המזרח לטקסים שונים אך גם לבישום. האופן בו מופק האוד הוא באמצעות החדרת טפיל או עובש אל תוך עץ האגאר; כשהטפיל מדביק את העץ הוא מתחיל לחלות ולהפריש את ״הזהב השחור״ - שרף בריח חזק שנקרא האוד. אוד הוא חומר מאוד יקר ונדיר עקב העובדה שרק 2% מהעצים אשר אליהם חודר הטפיל מפרישים ״אוד״ וכן התהליך חייב להתרחש באופן טבעי מה שמייקר את החומר ואת העץ עצמו.

תווים: אוד, תפוז, פלפל ורוד, זעפרן.

LEATHER OUD - ״חתימת ריח מפתה״: פותח במקור עבור הקולקצייה הפרטית של כריסטיאן דיור ב2010, ״לדר אוד״ הוא בושם אנימלי ומזרחי שבאופן אישי מצאתי אותו מאוד גברי. הבושם נפתח עם ריח של עור שלי אפילו הזכיר זמש, וממשיך להתפתח אל ריח עצי, ״אנימלי״ (תו חייתי המופק מפרומון) ומתקתק באמצעות תווי הענבר והדבש. ההשראה לבושם היא מעין מחווה לכריסטיאן דיור: כמו שהקוטרייר משתמש בבדים היקרים ביותר כדי ליצור את השמלות שלו - כך הוא כבשם השתמש בחומרים היקרים ביותר כדי ליצור את הבושם. על העור הוא הריח לי מאוד חלק וכמעט אפילו קרמי בעל ניחוח של עור ישן מהול בהדרים, אוד, הל ופאצ׳ולי. מרגיש מאוד אוריינטלי בהתחלה אך אחרי שעה על העור הוא מעודן, נעים, גברי, וסקסי.

תווים עליונים: וטיבר, לבורנום, עץ שדר, אלגום, פאצולי.

תווי אמצע: ארז, שעוות דבורים, ענבר, הל, ציפורן.

תווי בסיס: אוד, עור, אמיריס, ציבט (תווים חייתיים).

״פרפל אוד״ ו״לדר אוד״ מתוך סדרת האוריינטליים - ניתן להשיג בבוטיק הביוטי בגינדי תל אביב. מחיר: 825 ש״ח ל125 מ״ל.

סדרת הפירחוניים - פירותיים:

סדרת הפירחוניים - פירותיים מונה חמישה ריחות בינהם הבושם האהוב עלי ביותר מהקולקצייה ״קולון רויאל״ כשלצידו ״דיוריסימה״, ״טרה בלה״, ״האפי האוור״, ״ובל דו ז׳ור״; כשכל הבשמים הם על הקטגוריה המאוד פרשית של הסקאלה. בתור חובב בשמים פירותיים - הדריים עבור מי שעוקב אחריי העובדה שקבוצה זו האהובה עלי אינה הפתעה. בדיור מתארים את הסדרה כתוססת, שמחה מוארת ויסודית. לגמריי מבין את התיאור של הסדרה - ואם תריחו גם אתם; הסדרה הזו ללא ספק נעשתה ביסודיות ובדיוק. ישנם הרבה בשמים הדריים, פירותיים ופרחוניים בשוק אך הריחות כאן לגמריי שונים מכל מה שהכרתם וזאת תודות למרכיבים הטבעיים שבפורמולות. הדוגמא הכי קלה להבנת חשיבות השימוש במרכיבים טבעיים היא מאוד פשוטה: דמיינו שהכנתם סלט מושקע ובעודכם באים לתבלו אתם משתמשים בלימון משומר ושמן קנולה במקום לימון טבעי ושמן זית. ההבדל הוא עצום והוא בא לידי ביטוי גם בבישום.


COLOGNE ROYAL - ״אלגנטי ואצילי״: פותח במקור עבור הקולקצייה הפרטית של כריסטיאן דיור ב2010, ״קולון רויאל״ הוא גרסה מעודכנת ורעננה "ל'או דה קולון״ הוינטג׳י. עבור מי שעוקב אחריי באינסטאגרם ועוקב אחרי ההמלצות שלי, קולון רויאל הוא כנראה הבושם עליו המלצתי הכי הרבה בעמוד ואחד הבשמים האהובים עלי ביותר. ההשראה לבושם הגיע מחצרות המלוכה של המאה ה18 שכריסטיאן דיור אהב והם היו מושא להשראה עבורו.

תווי הבושם: הדרים, נרולי, מאסק.

חשוב לי להדגיש לאחר הצגת תווי הבושם כי העובדה שהפורמולה מכילה רק שלושה תווים דורשת דיוק רב והקפדה על הקודים המחמירים ביותר בעולם הבישום לאור העובדה שהוא מתבסס רק על שלושתם. איכות המרכיבים מהווה עניין מכריע בתהליך יצירת הבושם ואני חושב שאם תריחו את ״קולון רויאל״ תבינו למה הוא האהוב עלי מהקולקציה וכמה רבדים ניתן ליצוק לתוך ניחוח שמורכב משלושה מרכיבים בלבד.

באופן אישי אני גם אוהב להשתמש בו על מנת ״לרפשרש״ בשמים אחרים וכך ליצור שילובים מעניינים ואינדיבידואלים - אך חשוב לעשות זאת בחוכמה וזה לגמריי עניין של ניסוי וטעיה.

DIORISSIMA - ״הקסם הפריזאי״: הצטרף לסדרה ב2018 עם הרחבת הקולקציה הפרטית, דיוריסימה הוא בושם רענן ויוניסקסי שמתאים בדיוק לעונה הנוכחית ולחובבי הניחוחות הפרשיים והרומנטיים. ההשראה לבושם הגיעה מהעיר פאריז והקסם הרך והרומנטי שאופף אותה בעונת האביב הפורחת.

למרות העובדה שהוא מכיל 2 מרכיבים יחסית מתוקים כמו מאסק וגרדנייה, הוא אינו מתוק בכלל ודווקא יותר נוטה לכיוון צמחי פרחוני וזו בדוק הסיבה שכל כך אהבתי אותו; פרנסואה הצליח ליצור בושם חדש ופלרטטני שטרם הרחתי, ממרכיבים שהם יחסית הבסיס של עולם הבישום כבר שנים ובעניי זו הצלחה לשמה.

תווי הבושם: תפוז, מאסק, גרדנייה.

- דיוריסימה״ ו״קולון רויאל״ מתוך סדרת הפירחוניים - פירותיים. ניתן להשיג בבוטיק הביוטי בגינדי תל אביב. מחיר: 825 ש״ח ל125 מ״ל.

סדרת הפירחוניים:

סדרת הפירחוניים מונה חמישה ריחות בינהם אייקונים אהובים כמו ״גריס דיור״ ו״ניו לוק״, (שמשתייכים לקולקציית הקלאסיקות של 2010) ולצידם ריחות חדשים כמו ״ג׳סמין דז אנג׳״, ״לה קול נואר״, ו״גרנד באל״. בסדרה הזו דיור בחרו את שלושת הפרחים הידועים ביותר בעולם הבישום ״אלה ששלטו בעולם הבישום במשך שנים״: ורד, יסמין וטוברוז, ונתנו להם אינטרפרנטציות חדשות.


JASMIN DES ANGES - ״ליקר יסמין מלאכי״: הצטרף לסדרה ב2018 עם הרחבת הקולקציה הפרטית, ״ג׳סמין דז אנג׳״ הוא בושם פרחוני פירותי (אף על פי שאני הייתי מגדיר אותו פירוחוני הדרי) שמזכיר טיול סתווי בגן מלא בפרחי יסמין שנשרו על האדמה ובהחלט יש בו משהו מאוד מלאכי. מה שאהבתי בבושם הנ״ל זה שפרנסואה לוקח את היסמין בתקופתו הטובה ביותר ולא מתפתה להפוך אותו לגולת הכותרת בבושם (כמו שקורה בד״כ בבשמים שמכילים יסמין) ומתבל אותו בהדרים, משמשים, אוסמנטוס ואפרסים שנותנים לו טוויסט חדשני, עדכני ומעניין. באופן אישי מצאתי שהשילוב בין היסמין להדרים והאוסמנטוס הוא אחד השילובים המצויינים והפרשיים שיצא לי לנסות. מאוד מתאים לחובבי הריחות הסבוניים - פרשיים.

תווים עליונים: תפוז בגרמוט.

תווי אמצע: אוסמנטוס, יסמין,אפרסק, משמש.

תווי בסיס: מאסק, ווניל.

GRAND BAL - ״המיסתורין שמאחורי המסכה״: הצטרף לקולקצייה הפרטית של כריסטיאן דיור ב2012, ״גרנד בל״ טומן בחובו את הסוד של פרח היסמין; שריחו האנימלי (חייתי) אליו ניתן להגיע בעת מיצויו, מוסתר מאחורי ריח פרחוני משגע ממש כמו שבנשף מסכות וניצאני האלגנטיות מסתתרת מאחורי מסכה. מדובר בגדול בבושם בעל ריח פרחוני מאסקי שאינו מתוק מידי או משתלט והוא לגמריי מתאים לחובבות הבשמים הפרחוניים. בשנת 2018 עבר הבושם חידוש ולתווים הפרחוניים המקוריים ששלטו הוסיפו נגיעת הדרים והדיאון שמרעננת את הבושם ומעניקה לו מימד חדש ועכשווי. השינוי מאוד משמעותי ולכן מי שניסה את הבושם בעבר אולי יתאהב מחדש.

תווים עליונים: ברגמוט, פריחת תפוז.

תווי אמצע: יסמין, ילנג ילנג, אפרסק, הדיאון.

תווי בסיס: אלגום, מאסק.

״ג׳סמין דז אנג׳״ ו״גרנד באל״ מתוך סדרת הפרחוניים של דיור. ניתן להשיג בבוטיק הביוטי בגינדי תל אביב. מחיר: 825 ש״ח ל125 מ״ל.

סדרת הפרחוניים העדינים:

הסדרה האחרונה היא סדרת הפרחוניים העדינים המונה שישה ריחות בינהם כמה בשמים שאני אישית מאוד מאוד אוהב ובנהם: ״לאקי״, ״סאקורה״, ״תה קשמיר״, ״רוז ג׳יפסי״, ״סופלה דה סואה״, ו״רוז קבוקי״. השם של הסדרה מתאר אותה בדיוק מושלם ובגלל החן, הקלילות, והרוגע שלהם מאוד אהבתי אותם. בדיור מתארים את הסדרה ״כיצירות קורנות מלאות ברגשות עדינים״ ואם תריחו גם אתם תבינו. באמת שהיה לי קשה לבחור רק 2 ריחות מתוך הסדרה וההתלבטות בין ״לאקי״, ״סאקורה״ ו״תה קשמיר״ היא בהחלט קשה; כל אחד מהם הוא עולם ומלואו של עדינות מופלאה ומופת בישום אך לבסוף בחרתי לדבר על ״לאקי״, ו״סאקורה״.


LUCKY - ״שושן המזל״: הצטרף לסדרה ב2018 עם הרחבת הקולקציה הפרטית, לאקי הוא בושם פרחוני סבוני שמתאים לגבר ולאישה כאחד ובעניי הריח שלו מציג מינימאליזם במיטבו. ההשראה שעומדת מאחורי הבושם היא פרח השושן הלבן אותו כריסטיאן דיור היה נוהג לתפור למזל טוב אל התפר בחלק הפנימי של השמלות שלו טרם היה מציג אותן על המסלול. באופן אישי מדובר באחד מהבשמים החביבים אלי בקולקצייה שמציג את שושנת העמקים בצורה מופתית, עדינה, ויוניסקסית. על העור הוא מרגיש כמו התחושה של אחרי מקלחת רעננה ובהחלט מתאים לחובבי הבשמים הנקיים והסבוניים.

** למי שאוהב ליצור שילובים: ניתן ליצור שילוב מעניין ביחד עם הקולון רויאל.

תווי הבושם: פרחים לבנים, שושנת העמקים, תווים אוזוניים.

SAKURA - ״פריחת הדובדבן״: הצטרף לסדרה ב2018 עם הרחבת הקולקציה הפרטית, סאקורה הוא בושם שכולו פריחת דובדבן. ההשראה לבושם הגיעה בעקבות ביקור של פרנסואה דמשי ביפן שם נתקל בנופים מרהיבים וביופיה העדין של הסאקורה - פריחת הדובדבן שהיא סמלה הלאומי של יפן. בבושם הנ״ל פרנסואה יוצר ניחוח שמהווה מחווה ליופיה של פריחת הדובדבן אליה לא הצליח להשאר אדיש ונותן פרשנות מדוייקת, דיסקרטית, ובעלת ניחוח קרמי ונקי אך יפייפה בדיוק כמו פריחת הדובדן עצמה.

עובדה מעניינת: בתחילת המאה יפן העניקה לארה״ב 3000 עצי דובדבן, ובשנות ה50 לאור התחזקות היחסים העניקה לארה״ב 3000 עצים נוספים.

הסאקורה מהווה מתנה שמסמלת חברות עמוקה, וצמיחה ובעניי אין מתנה עם משמעות טובה יותר.

תווים עליונים: פרחים ירוקים

תווי אמצע: וורד, פריחת דובדבן, יסמין.

תווי בסיס: מימוזה, סיגלית, מאסק.

״סאקורה״ ו״לאקי״ מתוך סדרת הפירחוניים העדנים של דיור. ניתן להשיג בבוטיק הביוטי בגינדי תל אביב. מחיר: 825 ש״ח ל125 מ״ל.

קולקציית מוצרי הלייפסטייל לאמבטיה - ״קחו איתכם את העונג שבבישום אל חדר האמבטיה״:

בקולקציית האבמטיה של המותג תוכלו למצוא 5 סבונים מוצקים, 5 קרמי גוף, ו7 סבוני ידיים כשכולם מבושמים בריחות הסדרה. המחשבה שעומדת מאחורי קולקצייה זו, היא שכל אחד יוכל לקחת את העונג של עולם הבישום איתו לחדר האמבטיה וליצור לעצמו חווית לייפסטייל מבושמת ויוקרתית עם טאץ פריזאי; שתהפוך רגעים בסיסיים ויומיומיים למיוחדים. הרכיבים כולם איכותיים ומופקים מן הטבע - ובשילוב עם מומחי הטיפוח של דיור ופרנסואה דמשי (בשם הבית) נוצרה קולקצייה מפנקת, עשירה ומטפחת שתאריך את חותמו של כל בושם על העור. גם כאן שמרו על העיצוב המינימאליסטי והנגיש בהמשך ישיר לקולקציית הבישום; כשסבוני הגוף קיבלו טוויסט צרפתי מסורתי ואת ריחם העוצמתי תוכלו להריח גם מבעד לאריזתם.


קולקציית האמבטיה של המותג - שלוחה של החיים הטובים בחדר האמבטיה.

סבונים מוצקים - ״אקססורי לאמבטיה״:

קולקציית הסבונים של המותג מונה חמישה ריחות כשחלקם שייכים לקולקציית הבישום וחלקם יוצרו במיוחד עבור קולקציית מוצרי האמבט והם: ״נרולי אימפריל״, ״באלאד סובאג״, ״אמנד דליס״, ״רוז איספהן״ ו״אמברה נוויט״. לא רק שסבונים אלה ייראו אלגנטיים על צלחת הסבון באמבטיה, סבוני הקולקצייה עשירים בלחות ומיוצרים בעבודת יד משמנים טבעיים על ידי חברת ייצור הסבון המובילה והיוקרתית בעולם ״Savonnerie de Haute-Provence" ששוכנת במחוז גראס שבדרום צרפת. בזכות השמנים הטבעיים שמצויים בסבוני הקולקצייה הם אינם מייבשים את העור אלא משאירים אותו רך, גמיש ובריח אלוהי - כזה שמספק חווית רחצה ארומטית ובלתי נשכחת! מניסיון ;)

**החביב עלי מהקולקצייה הוא נרולי אימפריאל - סבון בריח פריחת התפוזים שכל כך מאפיינת את פאריז ואת הקונדיטוריה הצרפתית.


סדרת הסבונים המוצקים של קולקציית הבית של דיור.

.וככה זה נראה מבעד לאריזה: ״נרולי אימפריאל״ - ״מקרון פריחת התפוז באמבטיה״

קולקציית קרמי הגוף - ״חתימת ריח לכל היום״:

קולקציית קרמי הגוף של הסדרה מונה חמישה ריחות ובנהם: ״סאקורה״, ״באלאד סובאג״, ״אמברה נוויט״ האייקוני, ״רוז ג׳יפסי״, וג׳סמין דז אנג׳״.

בפיתוח משותף של פרנסואה יחד עם מומחי הטיפוח והמחקר של דיור נוצרו קרמי גוף מבושמים להפליא, מזינים ובעלי מרקם שאינו מכביד; כשפורמולת הריח שבהם משתלבת בהרמוניה עם קולקציית הבישום (במידה ומדובר בבושם בעל ריח שזהה לריח הקרם שבחרתם). קרמי הגוף מגיעים בתוך מיכל זכוכית כבד בעל מכסה שחור (בדומה לבשמי הסדרה) שמשווה להם מראה יוקרתי עם קריצה פריזאית נגישה כמו שרק דיור יודעים לספק.

**עבור מי מכם שמעוניין ביצירת שובל ריח חזק או בחתימת בושם ארוכה, כזו שתלווה אותו לאורך כל היום, שימוש בקרם בעל ריח זהה לבושם תאריך את שהות הבושם על העור ותעניק לו מימד עשיר וקרמי. אציין כי קרם הגוף לבדו מספק בושם עדין לעור ויכול להוות תחליף גם לבושם עצמו. הריח האהוב עלי מסדרת קרמי הגוף הוא ״באלאד סובאג׳״ ששולח אותי היישר מהאמבטיה התל אביבית שלי אל וייב של חופשה מרעננת באי אקזוטי.


סדרת קרמי הגוף של קולקציית הבית של דיור.

כשמומחי הטיפוח והבישום של דיור נפגשים - סדרת קרמי הגוף בריחות האהובים עלי. ניתן להשיג בבוטיק הביוטי בגינדי תל אביב. מחיר: 376 ש״ח.

סדרת סבוני הידיים של דיור - ״מגע קטיפה״:

סדרת סבוני הידיים של דיור פותחה גם היא ע״י מומחי הטיפוח של דיור ובשם הבית פרנסואה דמשי, אשר עמל רבות על קולקציית זו לאור העובדה שהיה צריך לשנות מינונים בתמציות הריח בצורה ניכרת כדי לשמור על ריח שיהיה זהה לריחות הסדרה המוכרים. סבוני הידיים מגיעים במיכל שקוף ואלגנטי בעל שפורפרת לחיצה, כשהפיתוח המשמעותי ביותר בסדרה זו היא התאמת רמת הPH שלהם בשלמות לעור הידיים העדין שנוטה להיות יבש יותר משאר חלקי הגוף. בעת הלחיצה על השפורפרת, הג׳ל הבהיר הופך לקצף מפנק ומבושם שממלא את כל חדר האמבטיה בריח יוקרתי ומעשיר את החוויה הבסיסית ביותר בהגיינה היומיומית - פעולת שטיפת ידיים.

**באופן אישי נהניתי להשתמש בהם גם כסבוני גוף ואני חייב להגיד שזו הייתה חוויה משנת חיים ואני לא חושב שאצליח לחזור להשתמש בסבוני הגוף הגנריים.

הריח האהוב עלי מסדרת סבוני היידים הוא אמנד דליסיוז שכולו מחווה לריח השקדים הגורמונדי והמפתה.


סדרת סבוני הידיים מתוך קולקציית הבית של דיור.

ג׳ל בהיר שהופך לקצף מפנק ומבושם - קולקציית סבוני הידיים של דיור. ניתן להשיג בבוטיק הביוטי בגינדי תל אביב. מחיר 210 ש״ח ל350 מ״ל.

סדרת הנרות - ״אומנות החיים של דיור אצלך בבית״:

נרות המותג מיוצרים משמנים טבעיים ושעווה טבעית באיכות הטובה ביותר, ובעירתם תספק לכם 70 שעות הנאה.

ריחות הסדרה מבוסיים על בשמי הקולקצייה ונושאים את שמותיהם אך תוכלו למצוא גם כמה ריחות חדשים בינהם "MONTAIGNE 30" ו ״EAU NOIR" שאינם חלק מקולקציית הבישום. כל נר מבית המותג מיוצר בעבודת יד אצל בית השעווה המוערך "Perron Rigot" ותוכנו המינרלי מוכנס אל כלי פורצלן בגוון לבן - אפור כשבסוף התהליך עובר כל נר בקרת איכות קפדנית. לא תמצאו פה עיצוב גרנדיוזי אלא פשטות מופלאה, אלגנטית ואיכותית ששמה לב לפרטים הקטנים. ואם כבר מדברים על פרטים קטנים, עבור קולקציית הנרות פיתח המותג (בשיתוף פעולה עם מעצבת תכשיטי הגברים בבית - יון אמבוש) אביזרים עשויים פלדה (מתכת לבנה שמזכירה פלטינה שאינה נכתמת כאשר נחשפת לאוויר) בינהם מכבה נרות דקורטיבי, מכסה לנר, ומעמד לנר אותם תוכלו לרכוש בנפרד.

טיפ ממני אליכם בנוגע לבחירת נרות עבור הבית: נר דקורטיבי בעל ניחוח נעים ואיכותי יכול לגמריי לעצב ולקבוע את אופיו של החלל. עבור חללים גדולים ביחרו בנרות חזקים שיחממו את הבית ויגרמו לו להרגיש יותר ״קוזי״, ועבור חלל קטן הייתי בוחר ניחוח קליל שיפתח את החלל ויעניק לו ״פרשיות״.

**הנר שהכי אהבתי מהקולקצייה הוא ״פיג מדיטרנה״ - תאנה ים תיכונית במלוא הדרה בעלת ניחוח חלבי ומרגיע שלא תוכלו שלא להתאהב בו.


סדרת הנרות מתוך קולקציית מוצרי הבית של דיור.

״תאנה ים תיכונית״ לא תוכלו להשאר אדישים אליה - מתוך קולקציית הנרות של דיור. ניתן להשיג בבוטיק הביוטי בגינדי תל אביב. מחיר: 315 ש״ח לנר.

אומנות נתינת המתנה של דיור - ״רמה מעל כולם״:

חווית נתינת המתנה היא חלק בלתי נפרד מקולקציית "Maison Christian Dior" אשר עבורה פותחה שפה חדשה של אריזה: קופסה לבנה עליה מוטבע הלוגו של הסדרה, בתוכה שוכנת כרית רכה עליה ניתן להניח את המתנה הנבחרת מהסדרה, אשר נעטפת בשקית בד ממותגת ובנייר משי מבושם. את הקופסא עוטפים באלגנטיות שני חוטי משי אותם תוכלו לבחור במגוון גוונים, כשאת כל אלו סוגרת חותמת שעווה עם לוגו הסדרה בצבע שחור (כן ממש כמו המכתבים של פעם). הרבה פעמים בחיי שמעתי את המשפט ״אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו״ אבל, אם תוכן הקנקן הוא מופת לייפסטייל בן זמננו, קנקן מושלם עוד לא הזיק לאף אחד. ;)


אומנות נתינת המתנה של דיור - חלק בלתי נפרד מהמתנה עצמה.

אסיים בנימה אישית, אין גאה ממני לייצג את סדרת ה -"Maison Christian Dior"! האיכות חסרת הפשרות, ההקפדה על הפרטים הקטנים, הריחות וכל מה שעושה את הסדרה הזו לפשוט מעולה גורמים לי בכל פעם מחדש להבין למה אני עושה את מה שאני עושה וכמה אני אוהב את זה. את כל מוצרי הסדרה תוכלו לרכוש בלעדית בבוטיק היופי של דיור בקניון האופנה גינדי תל אביב. עד כאן להפעם, ואם שרדתם עד כאן כנראה שאתם ממש אוהבים אותי ואת המוצרים של דיור. כמו תמיד זמין לשאלות שלכם במייל, באינסטאגרם, ובפייסבוק.

אור.

#maisonchristiandior #MaisonChristianDior #MCD #Theartofgifting #diorparfums #weloveperfums #diorbeautylovers #liquidhandsoap #barsoap #candlesbydior #diorexclusives #luckybydior #sakurabydior #baladesauvagebydior #cologneroyalbydior #jasmindesangesbydior #neroliimperialbydior #grandbalbydior #diorissima #leatheroudbydior #purpleoudbydior #orxlevari #אורלבארי #dioramourbydior #DIORISRAEL #DIORTLV #דיורבישום #דיורתלאביב #דיורטיאלוימול #דיור #כריסטיאןדיור #קרמיגוףמבושמים #נרותמבושמים #נרותיוקרתיים #סבוניידייםמבושמים #סבוןמוצקמבושם #ORXLEVARI

© 2017 by Or Lev-Ari 

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon